• DJ
  • üsküdar şehit cengiz hasbal parkı.J
  • Şehit cengiz hasbal parkı.JPG
  • şehit cengiz hasbal parkı (2).JPG
  • üsküdar sosyal ve kültürel yaşam alanı.JPG

Küplüce Şehit Cengiz Hasbal Parkı

Küplüce Şehit Cengiz Hasbal Parkı mevki olarak Üsküdar Kirazlıtepe’de bulunmaktadır. Günümüz modern park anlayışı çerçevesinde tasarlanmış ve vatandaşların hizmetine sunulmuş nezih bir mekândır. Park; sizi günlük yaşamın stresinden arındıracak, spor yapmanızı sağlayacak, sevdiklerinizle birlikte organizasyon yapmanıza olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde, sportif ve kültürel faaliyet alanı ihtiyaçlarına cevap verebilen Küplüce Şehit Cengiz Hasbal Parkı, Yükseliş İnşaat katkılarıyla 2017 yılından beri başta Üsküdarlılar olmak üzere tüm ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Küplüce Şehit Cengiz Hasbal Parkı Projesi

Yükseliş İnşaat yetkililerinin katkılarıyla 2017 yılında yapılan park sosyal ve kültürel yaşam alanı oluşturmak amacıyla tapılmıştır. Projenin alanı 7000 m2 olarak belirlenmiş ve bu alan içerisine nitelikli bir kafe, sportif amaçlı bir futbol sahası, piknik yapılabilecek zarif bir bölüm, çocuklar için ahşap oyun alanları ve yürüyüş parkurları konulmuştur. Doğal manzara eşliğinde aktif yeşil alan kullanımı açısından büyük önem taşıyan proje Üsküdar Belediyesi tarafından tasarlanmış ve Yükseliş İnşaat ile ortaklaşa yürütülmüştür. Yükseliş İnşaat yüklenici firma olarak Küplüce Cengiz Hasbal Parkı projesinin %100’ünü çeşitli disiplinleri tecrübesiyle bir araya getirerek tamamlamıştır. Bu proje ile birlikte Üsküdar’a bir yeşil alan ve park daha katılmış, vatandaşlara önemli bir hizmet daha sunulmuş bulunmaktadır.

Açıldığı yıldan itibaren ziyaretçilerden yoğun ilgi gören Külpüce Şehit Cengiz Hasbal Parkında birçok organizasyon, spor faaliyeti ve günlük ziyaretler yapılmaktadır. Çocuklara, gençlere ve yaş olarak daha büyük birçok kişiye aynı anda hitap edebilen bu ender parkta, Yükseliş İnşaat yetkilileri bir projeyi daha tamamlamanın gururunu yaşamaktadır.

 

 

Proje Listesine Dön