Hakkımızda


Yükseliş İnşaat, uzunca müddettir yapı/inşaat sektörü içerisinde bulunan iş adamı M. Tahir Tikici tarafından 1998 yılında kurulmuştur. “İnsanın dünyadaki esas vazifesi dünyayı güzelleştirmektir.” sözünden yola çıkarak, kuruluşundan itibaren bugüne kadar geçen süre içerisinde büyüklü küçüklü birçok projeye imza atmıştır.

Üsküdar ve İstanbul’dan başlayarak ülkemizin birçok yerinde inşaat sektörünün neredeyse tüm birimlerinde faaliyetlerde bulunan Yükseliş İnşaat, hem özel hem tüzel kuruluşlara hizmet sunmuş, 2023 yılı itibari ile yaklaşık 1 milyon m2 inşaat projesini hayata geçirmiştir. İnşaat ve taahhüt projeleri, proje mühendisliği, kentsel dönüşüm ve restorasyon projelerinde hizmet veren firmamız estetik, dayanıklı ve modern projelere imza atarken ülkemizin mimari geleneklerini sürdürmeye de devam etmiştir.

Yükseliş İnşaat 21 yüzyılın modern mimari çizgileri kapsamında, insanı ve yaşam fonksiyonlarını üst seviyede tutan, çevreyi ve şehrin görsel siluetini bozmayan estetik yapılar üretmeye özen göstermektedir. Bilhassa kentsel dönüşüm projelerinde çok detaycı bir tavır alan Yükseliş İnşaat, dönüşüm alanının sosyal/kültürel dokusuna uygun kalmakla birlikte, kat maliklerinin hakkını gözeten, çevreye duyarlı ve insanı yaşatan projeler üreten bir kuruluş olma gayretindedir.

Mühendislik, yapı ve inşaat yönetmelikleri çerçevesinde siz kıymetli müşterilerimizin projelerini gerektiği süre içerinden zaman kaybetmeden teslim etmek Yükseliş İnşaat’ın en önemli öncülleri arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte sektörle alakadar tüm birimlerin ortak çalışmasıyla müşterilerinin yüzde yüz memnuniyetine odaklanan Yükseliş İnşaat, uzman bakış açısıyla projeler üretmekte ve gerçekleştirmektedir.

 

Başkan'ın Mesajı


Saygıdeğer Proje Ortaklarımız ve Kıymetli Müşterilerimiz;

İnşaat ve yapı sektöründe 26 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Bu süre zarfında, başkanlığını yaptığım Yükseliş İnşaat firması olarak, siz kıymetli müşterilerimize huzur ve güven inşa etmeyi, çevremizi güzelleştirmeyi, geleneklerimize bağlı kalırken aynı zamanda yenilenmeyi hedef olarak seçtik. Ticari hayatın gerçekleri herkesçe malumdur ve ekonomik hayatta başarı dolu günler olduğu gibi oldukça zor günler de mevcuttur ancak biz tüm bu zorluklara rağmen ülkemize ve ülkemizin geleceğine güven duyarak hiçbir zaman için yatırımlarımıza ve üretimlerimize ara vermeyi düşünmedik. Bizler, şartlar ne olursa olsun prensiplerimizi bozmamaya gayret gösterdik. Sizlerden gelen gayet olumlu geri dönüşler, bizi her zaman işimizi daha iyi yapmaya itmiştir.

Çalışma arkadaşlarımızla oluşturduğumuz sinerji, ilk günkü heyecanımızı korumakla birlikte sürekli artmaktadır. Gücümüzü; cesaret, bilgi, birikim ve etkin çözüm ile birleştirip ülkemize, sizlere birçok proje teslim ettik. Faaliyetlerimizi hem özel sektörde hem de kamusal alanda gerçekleştirdik.

Yapılar ve barınma ihtiyacı hayatın en temel ihtiyaçlarındandır. Bugüne kadar sizlere bu konuda en hızlı, en makul ve en güzel projeleri zamanında teslim ettik. Geleceğe emin adımlarla yürürken Yükseliş İnşaat’ın her zamankinden daha verimli olacağını sizlere bildirir ve bizi takip etmenizi tavsiye ederim.

 

Sevgi ve Saygılarımla

M. Tahir Tikici

Yönetim Kurulu Başkanı

Kalite ve ISG Politikası

YÜKSELİŞ OLARAK BİZ;

 • Altyapı Üst Yapı İnşaat Faaliyetlerinde Kaliteli Ürünü Zamanında ve Hatasız Üreterek İç ve Dış Müşteri Memnuniyetini sağlamayı,
 • Kaynaklarımızı; Makine, Personel ve Tedarikçilerimizin verimliliğini artırarak Sektörde aranan bir kuruluş olmayı,
 • Atıkların kaynağında en aza indirilmesi mümkün olduğunda yeniden kullanılması ve geri dönüştürülmesini,
 • Çalışanların olayları, Tehlikeleri Riskleri ve Fırsatları Amirine Raporlarken uygun ve güvenli iletişim kanalları kullanılarak Misillemeden korunması sağlanması,
 • Enerji, hammadde ve doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlayacağımızı,
 • Tüm faaliyetlerimizde enerji tasarrufunu teşvik edecek ve küresel ısınmayı azaltmak için elimizden gelen gayreti göstereceğimize,
 • Kalite Çevre ve İsg Politikamızı tüm çalışanlarımıza bildirecek ve çevre koruma konusundaki bilgilerini arttıracağımızı,
 • Ambalaj kullanımını ve atıkları azaltıp, geri dönüşümlü olmalarını sağlayacağımızı ve tekrar kullanacağımızı,
 • Enerji ve su gibi doğal kaynakları koruma yöntemleri geliştireceğimizi,
 • Enerji ve malzemenin verimli kullanılmasını sağlayacağımızı,
 • Firmamız sınırları içerisinde çalışan personel ve ziyarete gelen tüm insanların sağlık ve güvenliklerini sağlamayı,
 • Tesisimizde veya bölgemizde meydana gelebilecek herhangi bir kaza veya acil durumda kayıpları en aza indirecek sistemler geliştirmeyi,
 • Çalışanlarımızın ve faaliyetlerimizden etkilenebilecek insanların sağlığına gelebilecek olumsuz etkileri önlemek, kendimizin ve diğer şahısların mal ve mülkiyetine gelebilecek kaza, hasar ve tehlikeleri daha başlangıç aşamasında kontrol etmek için gerekli her türlü korumayı sağlayacağımızı,
 • Kalite Çevre İsg Sistemlerinin İyileştirmeye açık olarak devamlılığının Sağlanmasını,
 • Uygunluk yükümlülüklerine uymayı taahhüt ederiz.

Çözüm Ortaklarımız

Yirmi yılı aşkın iş tecrübemizle onlarca firmanın yapı çözümlerine ortaklık ediyoruz. Genç ve akıllı çözüm önerilerine sahip personelimizle ve çalışma ekiplerimizle Türkiye’nin önde gelen firmalarına hizmet ve destek sağlıyoruz. Kalitenin yükselen değeri Yükseliş İnşaat, en çok tercih edilen çözüm ortaklarından!

ENTEGRE

DALSAN

ESİNOKS

VİKO

ÖZNUR KABLO

SCHİNDLER

İNTERFİKS

AUDIO

BOTECH

VİTRA

DORTEK

FRANKE

LİNEADECOR

ÇANAKKALE SERAMİK

YAPI MERKEZİ

Referanslar

Yirmi yılı aşkın iş tecrübemizle onlarca firmanın yapı çözümlerine ortaklık ediyoruz. Genç ve akıllı çözüm önerilerine sahip personelimizle ve çalışma ekiplerimizle Türkiye’nin önde gelen firmalarına hizmet ve destek sağlıyoruz. Kalitenin yükselen değeri Yükseliş İnşaat, en çok tercih edilen çözüm ortaklarından!

Ant Yapı

Üsküdar Belediyesi

Türk Hava Yolları

Milli Savunma Bakanlığı

Fabay

Önderler